fbpx

Zkušenosti pacientů

Home / Zkušenosti pacientů

Reference našich zákazníků

 • Slečna Jana

  Ekzém u 3 letého dítěte dcera trpěla ekzémem od 5ti měsíců,dostala jsem doporučení do Prahy na Vinohrady do Paracelsia-jde bohužel o soukromé lékařské zařízení,ale pomohli. Dnes je dceři skoro 5 let,jsme ve stálé péči cca jednou za čtyři měsíce dojedeme na kontrolu a pro kapičky – speciální a je absolutně čistá.

 • Slečna Zuzana

  Já za sebe doporučuju všema deseti, byla jsem extrémně těžký atopik a tady mě konečně (po pěti letech utrpení a lítání po doktorech) dali do kupy. Cca jednou za deset let se mi ekzém vrátí, autovakcínou zase přeléčím. Já mám pocit, že jsem platila 3000 kč vstupní prohlídku, cca 1000 kč první autovakcíny (1x z krve, 1x z moči) a nyní platím 670 kč za každou další autovakcínu včetně poštovného a mám to tak na 2,5-3 měsíce. A pak zase několik let klid. Držím palce, já fakt doporučuju.

 • Paní Markéta

  Před asi třemi lety jsem po celoživotních útrapách s atopickým ekzémem narazila na nějaké diskuzi na pozitivní ohlasy na autoimunitní vakcíny, které se vyrábí z vlastní krve a moči. Předtím jsem měla ekzém v tak příšerném stavu, že jsem si poležela na kožním oddělení v nemocnici. Bylam jsem zoufalá, protože ekzém se šířil dál a postihoval čím dál větší plochy. Nepomohly ani drahé mastičky, čaje atp. Takže jsem se objednala do Paracelsia v Praze, které se výrobou těchto vakcín zabývá. Chodila jsem k paní doktorce Chrudimové. Už po asi 5 měsích užívání těch vakcín se ekzém začal rychle ustupovat, a asi po třičtvrtě roce jsem měla kůži tak z 99 % čistou. Brala jsem kapičky cca 2 roky, a jelikož jsem byla celou dobu bez ekzému, rozhodla jsem se je vysadit, prostě zkusit, jestli se ekzém nevrátí.. Asi půl roku jsem byla bez obtíží, pak se ekzém objevil, ale v mnohem menší míře, než před léčbou. Jedná se o poměrně drahou léčbu (1 kapičky stály kolem 600 Kč, měla jsem dvoje, a jedny vydržely zhruba měsíc a půl). Do toho každého čtvrt roku kontroly v Praze (je to jediné zařízení v ČR), kde jsem nechala cca 1500 za analýzu krve. za celý život jsem ale investovala do všelijakých zázračných přípravků tolik peněz, že částka, kterou jsem nechala v Paracelsiu, se zdá směšně nízká…A navíc mě paní doktorka vrátila do běžného života. Můžu chodit v tílkách, aniž by na mě druzí koukali a ptali se, co to mám za hroznou vyrážku. A to nemluvím o psychice, ta se zlepšila o sto procent

 • Článek o nás na mojebetynka.cz

  Představte si, že když onemocníte, tak se vlastními silami a vlastní „informací“ z toho můžete dostat. Ty informace se získají z vaší krve a moči a léčba není vůbec nepříjemná.

  Tak tohle všechno umí specifická individuální autoterapie, zkráceně SIAB. U nás se tenhle směr medicíny objevil začátkem 90. let. Jde o to, že je pacientovi podávána pouze informace z vlastního organizmu prostřednictvím autovakcín z krve či moči. To zní sice hrůzostrašně, ale vůbec to takové není.

  Z vaší krve a moči totiž v laboratoři vyrobí bezbarvou tekutinu bez zápachu a chuti. V destilačním přístroji už při první destilaci jde do zkumavky z krve či moči „pouze“ zkapalněná pára, takže už tehdy se objeví průzračná tekutina, která prochází dalšími několika destilacemi, při nichž se používá naprosto čistá, tzv. pí-voda. Ve finále dostanete tekutinu, která z vaší krví a močí má už jen společné „informace“, ale jinak je od těchto tělních tekutin opravdu diametrálně odlišná.

  Jak probíhá léčba

  Pacientovi se při první návštěvě odebere krev a moč. Také proběhne konzultace a vyšetření lékařem, který si o jeho nemoci udělá co nejkomplexnější představu.
  Za 10 dnů dostane první autovakcínu, kterou používají všichni pacienti stejně: 2×3 kapky denně pod jazyk. Tělo si zvyká na to, že bude dostávat speciální „informace“. V tomto období se ve zvýšené míře mohou začít uvolňovat z těla negativní látky, takže například lidé s atopickým ekzémem více svědí kůže a musí si vzít antihistaminika.
  Asi za dalších 14 dnů od doby, kdy pacient užívá autovakcínu, přijde na první kontrolu, kde už na základě konkrétního rozboru krve je mu určeno cílené dávkování autovakcíny.

  Jakým způsobem funguje

  Tím, že začnete používat autovakcíny ve formě kapek, vaše tělo dostane informace, že musí tohle a tohle změnit, aby mohlo fungovat správně. Jinak řečeno, můžete se zbavit ekzémů, chronického únavového syndromu, poruch trávení, migrén či vaginálních mykóz.
  MUDr. Stanislava Bannasová-Svojsíková k tomu říká: „Pozorujeme s radostí to, že například když si pacientky, které nemohou otěhotnět, dají díky autovakcínám svůj organizmus do pořádku a do nové harmonie, velice často dochází k přirozenému oplodnění bez umělých asistencí.“

  Čím dřív člověk přijde, tím snazší je jeho léčba. Děti na léčbu reagují rychleji, u dospělých je ke zlepšení zapotřebí delší doba, i několik měsíců.

 • Slečna Iva

  Ahoj,s dcerou tam jezdíme přes rok.Léčí jí atopický ekzém,astma,alergie.Po půl roce užívání autovakcín ji snížila její alergoložka sílu foukaček na astma.Dříve měla sílu 250 2x denně,teď má sílu 100 2x denně a uvažuje o tom,že bude foukat dcera jen ráno,jelikož nemá žádné potíže-to ale uvidíme až po kontrole v únoru.

  Atop měla po začátku braní autovakcín velmi zhoršený-bylo nám vysvětleno,že se tělo čistí.Teď by se dalo říct,že má kůži zatím v nejlepším stavu co kdy měla.Sice se semtam objeví recidiva,ale to je spíš před nástupem menstruace nebo nemoci.Když je zdravá tak je spíše kůže čistá.Teď mezi svátky měla velké zhoršení,jelikož se kapičky zkazily a pošta nefungovala tak rychle takže byla týden bez vakcín,ale hned jak přišly,po první dávce bylo vidět zlepšení a blednutí.

 • Zuzana + Terezka

  Zkušenosti já mám velmi dobré zkušenosti. Jsem těžký atopik a po mnoha letech chození po doktorech jsem se dostala do Paracelsia a zbavila jsem se ekzému již po první léčbě. Tento rok se mi díky nadměrnému dlouhodobému stresu ekzém znovu po 10 letech objevil. Protože již nežiji v Praze, tak jsem znovu oběhala několik lékařů v okolí bydliště, ale nezabralo nic, znovu to vyřešilo až Paracelsium. Nejprve vám udělají kompletní krevní rozbor a pak vám udělají dvoje kapky, které fungují jako jakési průběžné očkování. Jedny kapky jsou z krve, druhé z moči. Kapete oboje několikrát denně cca 2 měsíce. Tělo si pomalu, ale průběžně zvyká a učí se tvořit si protilátky, trénuje imunitní systém. Hodně zjednodušeně řečeno. V Německu je prý tato léčba  standartně hrazena pojišťovnou, u nás jsem platila cca 4000 kč. Ale na mne to tedy funguje perfektně, za sebe velice doporučuji.

 • Recenze na Dr. Stanislavu Bannasovů

  Recenze na internetovém portálu známý lékař

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Informace o GDPR zjistíte když kliknete na tlačítko vedle. více informací

INFORMACE PRO PACIENTY O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů)
I. Správce osobních údajů
Paracelsium Praha s. r. o.
IČO: 26706032
se sídlem: Vinohradská 1381 / 77, 120 00, Praha 2
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, pod sp.zn. C 88618 e-mail: janda@paracelsium.cz
tel. číslo: + 420 724 757 693
Správce je poskytovatelem zdravotních služeb v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, ve znění pozdějších předpisů. II. Účel/y zpracování osobních údajů
Vaše osobní údaje zpracováváme za účelem − poskytování zdravotních služeb − vykazování hrazených zdravotních služeb − vyúčtování nehrazených zdravotních služeb − sdělování údajů o zdravotním stavu Vám a dalším oprávněným osobám − organizace poskytování zdravotních služeb (objednávání pacientů) − vedení evidence o našich příjmech a výdajích, přijatých platbách a o hospodaření, jak vyplývají z předpisů upravujících daně a účetnictví III. Právní základ zpracování osobních údajů
Právním základem pro zpracování Vašich osobních údajů uvedených v bodu II. je − splnění naší zákonné povinnosti (zejména zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, zákon č. 634/1992, o ochraně spotřebitele) − splnění závazků ze smlouvy o péči o zdraví, na jejímž základě Vám poskytujeme zdravotní služby (tato smlouva nemusí být uzavřena písemně) IV. Příjemci osobních údajů
Příjemci Vašich osobních údajů mohou v souladu s ustanoveními právních předpisů v konkrétních případech kromě Vás být: poskytovatel zdravotních služeb, orgány veřejné moci a osoby oprávněné nahlížet do zdravotnické dokumentace podle § 31, § 32, § 33 a § 65 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování. Osobní údaje mohou být pro zajištění výše popsaných účelů zpracovávány vedle správce také zpracovateli, a to na základě smluv o zpracování osobních údajů uzavřených v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Vaše osobní údaje nepředáváme do zahraničí. V. Doba zpracování osobních údajů
Osobní údaje obsažené ve zdravotnické dokumentaci jsou zpracovávány po dobu stanovenou vyhláškou č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci. Osobní údaje zpracovávané pro další účely uvedené v bodu III jsou zpracovávány po dobu stanovenou zákonem nebo po dobu, po kterou budete naším pacientem, a následně po dobu jednoho roku poté, co naším pacientem přestanete být. VI. Práva subjektu údajů
Při zpracování osobních údajů máte následující práva týkající se ochrany svých osobních údajů: − právo požadovat od nás přístup k Vašim osobním údajům; − právo na opravu Vašich osobních údajů, které zpracováváme; − právo na omezení zpracování. Omezení zpracování znamená, že musíme Vaše osobní údaje, u nichž bylo zpracování omezeno, označit a po dobu trvání omezení je nesmíme dál zpracovávat s výjimkou jejich uložení. Právo na omezení zpracování máte tehdy, jestliže − popíráte přesnost osobních údajů, a to na dobu potřebnou k tomu, abychom mohli přesnost osobních údajů ověřit; − zpracování je protiprávní a Vy odmítáte výmaz osobních údajů a žádáte místo toho o omezení jejich použití; − jestliže již Vaše osobní údaje nepotřebujeme pro účely zpracování, ale Vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu právních nároků; − jestliže jste vznesl/a námitku proti zpracování uvedenou níže v bodu VII., dokud nebude ověřeno, zda naše oprávněné důvody pro zpracování převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami; − právo na výmaz osobních údajů. Právo na výmaz osobních údajů se vztahuje jen na osobní údaje, které zpracováváme k jiným účelům, než je poskytování zdravotních služeb. Údaje, které o Vás vedeme za účelem poskytování zdravotních služeb (např. ve zdravotnické dokumentaci), vymazat nesmíme; − právo na přenositelnost údajů. Můžete žádat, abychom Vám Vaše osobní údaje poskytli za účelem jejich předání jinému správci osobních údajů, nebo abychom je sami předali jinému správci osobních údajů. Toto právo však máte pouze ohledně těch údajů, které zpracováváme automatizovaně na základě Vašeho souhlasu nebo smlouvy s Vámi. Údaje, které o Vás vedeme za účelem poskytování zdravotních služeb (např. ve zdravotnické dokumentaci), však smíme poskytnout jen Vám a za zákonných podmínek též jinému poskytovateli zdravotních služeb nebo orgánu veřejné moci. − právo podat stížnost u dozorového úřadu, a to v případě, že se domníváte, že zpracováním osobních údajů dochází k porušení právních předpisů o ochraně osobních údajů. Stížnost můžete podat u dozorového úřadu v místě svého obvyklého bydliště, místě výkonu zaměstnání nebo v místě, kde došlo k údajnému porušení. V České republice je dozorovým úřadem Úřad na ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, www.uoou.cz. VII. Právo vznést námitku proti zpracování
V případě, že Vaše osobní údaje zpracováváme pro účely oprávněných zájmů našich nebo někoho dalšího (právní základy zpracování jsou uvedeny v bodu III), máte kdykoliv právo vznést proti takovému zpracování námitku. Námitku můžete vznést na naší adrese uvedené v bodu I. Pokud takovou námitku vznesete, budeme oprávněni v takovém zpracování pokračovat jen tehdy, pokud prokážeme závažné oprávněné důvody pro zpracování, které převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami, a dále tehdy, pokud půjde o zpracování nezbytné pro určení, výkon nebo obhajobu právních nároků. VIII. Povinné zpracování a povinnost poskytnout osobní údaje
Zpracování Vašich osobních údajů pro účely poskytování zdravotních služeb je zákonným požadavkem. Neposkytnutím Vašich osobních údajů může znamenat, že Vám nebudeme moci poskytnout zdravotní služby, čímž může dojít k poškození Vašeho zdraví či přímému ohrožení života (§ 41 odst.1 písm. d) zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování). Povinnost poskytnout osobní údaje pacienta se týká i jeho zákonného zástupce nebo opatrovníka (§ 41 odst. 2 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování). )

Zavřít